| Brand Name: | Masing Motor |
| Model Number: | MS-12PN20 |
| MOQ: | 1000 |
| Price: | Negotiable |
| Payment Terms: | T/T |
| Supply Ability: | 100000piece/per month |
| Parameter | Specification |
|---|---|
| Rated Speed (RPM) | 5-500 RPM |
| Continuous Current | 10mA-200mA |
| Gearbox Efficiency | 80%-55% |
| Model Number | MS-12PN20 |
| Torque | 0.1-1 kgf.cm |
| Gearbox Diameter | φ12mm |
| Noise Level | ≤55 dB |
| MOQ | 1000 Pcs |
| Quantity (pieces) | Lead Time (days) |
|---|---|
| 1 - 100 | 10 |
| 101 - 1000 | 15 |
| > 1000 | To be negotiated |
| Industry | Applications |
|---|---|
| Medical Equipment | Sphygmomanometer, Massaging mattress, Air pump, Urine Analyzer |
| Business Machines | Intelligent robot, Copiers and Scanners, 3D Printers, Tattoo pen |
| Electric Powered Equipment | Electric toothbrush, Electric tool, Adult products, Electric toy car, Electric curtain |
| Smart Home | Intelligent window opener, Vacuum cleaner, Smart coffee machine, Hair dryer, Fascia gun, Fan, Air cleaner, Hair removal device, Door lock, Intelligent door lock |
| Food and Beverage | Hand Blenders, Blenders, Mixers, Coffee Machines, Food Processors, Juicers, Fryers, Ice Makers, Soy Bean Milk Makers |
| Robotics | Servicing robotics, Food delivery robot, Reception robot, Medical serving robot, AGV & AMR, Conveying robot, Inspection robot |
Overall Rating
Rating Snapshot
The following is the distribution of all ratingsAll Reviews