| Brand Name: | Masing Motor |
| Model Number: | MSPG36BL3640 |
| MOQ: | 1000 |
| Price: | Negotiable |
| Payment Terms: | T/T |
| Supply Ability: | 1000000piece/per month |
BL3640 Brushless Motor with 36mm Planetary Gear Box - DC BLDC Planetary Gear Motor designed for robotics and automation applications.
| Parameter | Specification |
|---|---|
| Speed (RPM) | 2rpm-1000rpm or customized |
| Continuous Current | 20mA-800mA |
| Efficiency | 90%-65% |
| Shaft Diameter | φ8mm or φ10mm or customized |
| Torque | 0.1NM-10NM |
| Construction | Permanent Magnet |
| Commutation | Brushless |
| Noise Level | ≤55DB |
| Weight | 400g |
| MOQ | 1000Pcs |
Robotics Automation, Smart Home, Electric Curtain, Office Supplies, Power Tools, Medical Equipment, Precision Instruments, Automotive Electronics, Manufacturing Plants, and more.
| Quantity (pieces) | Lead Time (days) |
|---|---|
| 1 - 100 | 10 |
| 101 - 1000 | 15 |
| > 5000 | To be negotiated |
Overall Rating
Rating Snapshot
The following is the distribution of all ratingsAll Reviews