| Brand Name: | Masing Motor |
| Model Number: | MS-12PN20 |
| MOQ: | 1000 |
| Price: | Negotiable |
| Payment Terms: | T/T |
| Supply Ability: | 100000piece/per month |
High quality low RPM N20 DC plastic planetary gearbox gear motor designed for electric toys, locks, and various industrial applications. Features customizable specifications and reliable performance.
Door locks, robots, smart home devices, electric bicycle locks, cosmetic instruments, medical equipment, business machines, electric powered equipment, food and beverage machinery, and robotics.
| Parameter | Value |
|---|---|
| Reduction ratio | 120 |
| Length | 8 mm |
| No-load speed | 123 rpm |
| Rated speed | 100 rpm |
| Rated torque | 0.18 kg.cm |
| Max momentary tolerance torque | 0.9 kg.cm |
| Quantity (pieces) | Lead Time (days) |
|---|---|
| 1 - 100 | 10 |
| 101 - 1000 | 15 |
| > 1000 | To be negotiated |
Sample Price: $3/piece (Maximum order quantity: 1 piece)
Overall Rating
Rating Snapshot
The following is the distribution of all ratingsAll Reviews