| Brand Name: | Masing Motor |
| Model Number: | MS-GM37BL3625 |
| MOQ: | 1000 |
| Price: | Negotiable |
| Payment Terms: | T/T |
| Supply Ability: | 100000piece/per month |
| Speed (RPM) | 1.5RPM - 2000RPM |
| Continuous Current | 10mA - 500mA |
| Efficiency | 81% - 48% |
| Place of Origin | Guangdong, China |
| Brand Name | Masing Motor |
| Model Number | MS-GM37BL3640 |
| Gearbox Diameter | φ37mm Micro Gearbox Motor |
| Gear Ratio | 1:6.7 - 1:2700 |
| Construction | Permanent Magnet |
| Direction of Rotation | CW or CCW Available |
| Protect Feature | Totally Enclosed |
| Certificates | 16949, ISO, CE, Rohs |
| Voltage | 6V - 24V |
| Gear Type | Spur Gear |
| MOQ | 1000 Pcs |
| Shaft Diameter | φ6mm D-cut |
| Shaft Type | Round, Flat, M6, Threaded Hole, Bare/D-Cut/Pin Hole/Keyway Shaft |
| Lifetime | 1000 - 5000 hours |
| Packaging Details | Strong Carton 80pcs/box, or customized |
| Port | Shenzhen/Guangzhou/Shanghai |
| Selling Units | Single Item |
| Package Size | 12*10*24mm |
| Gross Weight | 0.230kg |
| Supply Ability | 100,000 Pieces per Month |
| Quantity (Pieces) | Lead Time (Days) |
|---|---|
| 1 - 100 | 10 |
| 101 - 1000 | 15 |
| > 1000 | To be negotiated |
| Application Area | Specific Uses |
|---|---|
| Medical Equipment | Sphygmomanometer, Massaging mattress, Air pump, Urine analyzer |
| Business Machines | Intelligent robot, Copiers and scanners, 3D printers, Tattoo pen |
| Electric Powered Equipment | Electric toothbrush, Electric tool, Adult products, Electric toy car, Electric curtain |
| Smart Home | Intelligent window opener, Vacuum cleaner, Smart coffee machine, Hair dryer, Fascia gun, Fan, Air cleaner, Hair removal device, Door lock |
| Food and Beverage | Hand blenders, Blenders, Mixers, Coffee machines, Food processors, Juicers, Fryers, Ice makers, Soy bean milk makers |
| Robotics | Servicing robotics, Food delivery robot, Reception robot, Medical serving robot, AGV & AMR, Conveying robot, Inspection robot |
Overall Rating
Rating Snapshot
The following is the distribution of all ratingsAll Reviews