| Brand Name: | Masing Motor |
| Model Number: | MSGM12N20 |
| MOQ: | 1000 |
| Price: | Negotiable |
| Payment Terms: | T/T |
| Supply Ability: | 100000piece/per month |
High-performance DC spur geared motor offering exceptional efficiency and reliability for various industrial and commercial applications including locks, 3D printing, home appliances, and robotics.
| Speed (RPM) | 5-3000 rpm |
| Continuous Current | 10-300mA |
| Efficiency | 70% |
| Torque | 0.1-2 kg.cm |
| Diameter | 12mm, 13mm, 14mm, etc. |
| Weight | 10g |
| Noise Level | ≤55DB |
| Shaft Type | D-cut, Round, or Double D-cut |
| Motor Type | Brush DC Gear Motors |
| Minimum Order Quantity | 1000 Pcs |
Electronic Door Locks, Smart Home Systems, Appliances, Smart Robots, Electric Toys, 3D Printing, Smart Cabinet Locks, Optical Equipment, Micro Mechanical Systems, Automotive Supplies, Security Monitoring, and more.
| Packaging | Strong Carton 1000pcs/box, or customized |
| Shipping Ports | Shenzhen, Guangzhou, Shanghai |
| Package Size | 37×27×24cm |
| Gross Weight | 10.0kg |
| Quantity (pieces) | Lead Time (days) |
|---|---|
| 1 - 100 | 10 |
| 101 - 1000 | 15 |
| > 1000 | To be negotiated |
Maximum sample order: 1 piece at $10/piece
100,000 pieces per month
Overall Rating
Rating Snapshot
The following is the distribution of all ratingsAll Reviews