| Brand Name: | Masing Motor |
| Model Number: | MS-GM12N30 |
| MOQ: | 1000 |
| Price: | Negotiable |
| Payment Terms: | T/T |
| Supply Ability: | 100000piece/per month |
12mm gearbox with FF-N10, FF-N20, FF-N30 permanent magnet DC motor designed for high torque applications in electric bikes and various industrial uses.
| Parameter | Specification |
|---|---|
| Rated Speed (RPM) | 5rpm - 3000rpm |
| Continuous Current (A) | 10mA - 500mA |
| Efficiency | 56% - 85% |
| Rated Torque | 0.1kgf.cm - 2kgf.cm |
| Rotating Direction | CW/CCW available |
| Shaft Diameter | φ3mm, D-cut 2.5mm |
| Temperature Range | -40℃ - +60℃ |
| Life Time | 500H - 1000H / 200,000 cycles |
| Noise | ≤55DB |
| Weight | 10g |
Educational robots, beauty products, robot sweepers, radar systems, electronic door locks, smart home devices, appliance smart robots, electric toys, 3D printing, smart cabinet locks, driverless systems, artificial intelligence, intelligent transportation, health care, smart city, automotive supplies, security monitoring, 5G communication.
Supply Ability: 100,000 Piece/Pieces per Month
| Quantity (pieces) | 1 - 100 | 101 - 1000 | > 1000 |
|---|---|---|---|
| Lead Time (days) | 10 | 15 | To be negotiated |
Maximum sample order quantity: 1 piece
Sample price: $5/piece or Negotiable
Quality Assurance: Every product must pass 100% quality inspection before shipping. Free sample testing is available.
Overall Rating
Rating Snapshot
The following is the distribution of all ratingsAll Reviews