| Brand Name: | Masing Motor |
| Model Number: | MS-GM40B500 |
| MOQ: | 1000 |
| Price: | Negotiable |
| Payment Terms: | T/T |
| Supply Ability: | 100000piece/per month |
| Speed (RPM) | 3rpm - 500rpm |
| Voltage | DC 1.2V - 24V |
| Efficiency | 55% - 85% |
| Warranty | 3 Months - 1 Year |
| Place of Origin | Guangdong, China |
| Brand Name | Masing Motor |
| Model Number | MS-GM40B500 |
| Type | DC Electric Motor 12V |
| Construction | Permanent Magnet |
| Commutation | Brush |
| Protect Feature | Totally Enclosed |
| Quantity (pieces) | 1 - 100 | 101 - 1000 | > 1000 |
|---|---|---|---|
| Lead Time (days) | 10 | 15 | To be negotiated |
Overall Rating
Rating Snapshot
The following is the distribution of all ratingsAll Reviews