| Brand Name: | Masing Motor |
| Model Number: | MS-GM12N30 |
| MOQ: | 1000 |
| Price: | Negotiable |
| Payment Terms: | T/T |
| Supply Ability: | 100000piece/per month |
Compact 12mm gearbox combined with N30 permanent magnet DC motor, designed for precision applications including electronic door locks, smart home devices, and robotics.
| Parameter | Specification |
|---|---|
| Speed (RPM) | 10-3000rpm |
| Continuous Current | 10mA-500mA |
| Efficiency | 56%-85% |
| Rated Torque | 0.5kgf.cm |
| Motor Type | 3V DC Gear Motor |
| Shaft Diameter | φ3mm D-cut 2.5mm |
| Temperature Range | -40℃ - +60℃ |
| Noise Level | ≤55DB |
| Life Time | 500H-1000H / 200,000 cycles |
1/10, 1/20, 1/30, 1/50, 1/63, 1/100, 1/110, 1/150, 1/210, 1/250, 1/298, 1/380, 1/1000
Educational robots, Beauty products, Robot sweepers, Radar systems, Electronic Door Locks, Smart Home appliances, Smart Robots, Electric Toys, 3D printing, Smart cabinet locks, Driverless systems, Artificial intelligence, Intelligent transportation, Health care, Smart city, Automotive supplies, Security monitoring, 5G communication.
100,000 Pieces per Month
| Quantity (pieces) | 1 - 100 | 101 - 1000 | > 1000 |
|---|---|---|---|
| Lead Time (days) | 10 | 15 | To be negotiated |
Overall Rating
Rating Snapshot
The following is the distribution of all ratingsAll Reviews