| Brand Name: | Masing Motor |
| Model Number: | MSGM25A370 |
| MOQ: | 1000 |
| Price: | Negotiable |
| Payment Terms: | T/T |
| Supply Ability: | 100000piece/per month |
| Speed (RPM) | 2RPM-2000RPM or Customized |
| Continuous Current | 10mA-500mA |
| Efficiency | 50%-85% |
| Place of Origin | Guangdong, China |
| Brand Name | Masing Motor |
| Model Number | MSGM25A370 |
| Gearbox Diameter | φ25mm |
| Gear Ratio | 1:15-1:1051 |
| Motor Type | Brush Motor / Brushless Motor |
| Direction of Rotation | CW or CCW available |
| Protection Feature | Totally Enclosed |
| Gearbox Material | Metal gearbox |
| Certifications | 16949, EU, CE, Rohs, ISO |
| Gear Material | Plastic gears, Powder metallurgy, Metal, Steel, Copper etc. |
| Rated Voltage | DC 1.5V-24V |
| Noise Level | ≤50DB |
| MOQ | 1000Pcs |
| Shaft Diameter | φ4mm, D-cut |
| Shaft Type | Round/Flat/Threaded hole/Threaded shaft/Bare/D-Cut/Pin Hole/Keyway shaft |
| Motor Lifetime | 500 hours - 2000 hours |
| Rated Voltage | 1.2-24V DC |
| Reduction Ratio | 1:10-1:1051 |
| No-load Speed (RPM) | 2~2000 RPM |
| No-Load Current (≤) | 10-500 mA |
| Rated Speed (RPM) | 1.5-1800 RPM |
| Rated Current (≤) | 80-800 mA |
| Rated Torque | 0.03-10 kg.cm |
| Stall/Maximum Torque | 0.5-25 kg.cm |
| Stall Current | 0.5-5 A |
| Shaft | 416 Steel, D-cut 3.5mm, Φ4.0 Length 11.5mm |
| Gear Materials | Plastic, steel, powder gear, copper gear |
| Quantity (pieces) | 1 - 100 | 101 - 1000 | > 1000 |
|---|---|---|---|
| Lead Time (days) | 10 | 15 | To be negotiated |
Overall Rating
Rating Snapshot
The following is the distribution of all ratingsAll Reviews