| Brand Name: | Masing Motor |
| Model Number: | MSGM25A370 |
| MOQ: | 1000 |
| Price: | Negotiable |
| Payment Terms: | T/T |
| Supply Ability: | 100000piece/per month |
High-performance DC geared motor featuring brushless technology, designed for precision applications including smart breast shakers and various industrial equipment.
| Parameter | Specification |
|---|---|
| Speed (RPM) | 2RPM-2000RPM |
| Continuous Current | 10mA-500mA |
| Efficiency | 50%-85% |
| Warranty | 3 Months-1 Year |
| Model Number | MSGM25A370 |
| Gearbox Material | Rohs Metal Gearbox |
| Gear Ratio | 1:15-1:1051 |
| Motor Type | Brush Motor / Brushless Motor |
| Noise Level | ≤50DB |
| Shaft Diameter | φ4mm |
| Motor Lifetime | 500 hours-2000 hours (customizable) |
| Parameter | Range |
|---|---|
| Rated Voltage | 1.2-24V DC |
| Reduction Ratio | 1:10-1:1051 |
| No-load Speed | 2~2000 RPM |
| No-Load Current | 10-500 mA |
| Rated Speed | 1.5-1800 RPM |
| Rated Current | 80-800 mA |
| Rated Torque | 0.03-10 kg.cm |
| Stall/Maximum Torque | 0.5-25 kg.cm |
| Stall Current | 0.5-5 A |
| Quantity (pieces) | 1 - 100 | 101 - 1000 | > 1000 |
|---|---|---|---|
| Lead Time (days) | 10 | 15 | To be negotiated |
Overall Rating
Rating Snapshot
The following is the distribution of all ratingsAll Reviews