| Brand Name: | Masing Motor |
| Model Number: | MSGM12N20 |
| MOQ: | 1000 |
| Price: | Negotiable |
| Payment Terms: | T/T |
| Supply Ability: | 100000piece/per month |
High efficiency DC spur geared motor offering reliable performance with customizable specifications for various industrial applications.
| Parameter | Specification |
|---|---|
| Speed (RPM) | 10rpm-3000rpm or customized |
| Efficiency | 56%-90% |
| Rated Torque | 0.05kgf.cm-2.0kgf.cm |
| Shaft Diameter | φ3mm |
| Gearbox Size | φ12mm * H10mm |
| Temperature Range | -40℃ - +60℃ |
| Lifetime | 500H-1000H |
| Weight | 10g |
| Noise Level | ≤55DB |
Beauty products, educational robots, robot sweepers, radar systems, electronic door locks, smart home devices, appliance smart robots, electric toys, 3D printing, smart cabinet locks, driverless systems, artificial intelligence, intelligent transportation, healthcare, smart city infrastructure, automotive supplies, security monitoring, and 5G communication.
Packaging: Strong carton 1000pcs/box, or customized packaging available
Shipping Ports: Shenzhen, Guangzhou, Shanghai
Package Size: 37×27×24cm
Gross Weight: 10.0kg
| Quantity (pieces) | 1 - 100 | 101 - 1000 | > 1000 |
|---|---|---|---|
| Lead Time (days) | 10 | 15 | To be negotiated |
Supply Ability: 100,000 pieces per month
Minimum Order Quantity: 1000 pieces
Maximum Sample Quantity: 1 piece
Sample Price: $5/piece or negotiable
Overall Rating
Rating Snapshot
The following is the distribution of all ratingsAll Reviews