| Brand Name: | Masing Motor |
| Model Number: | MSGM12N20 |
| MOQ: | 1000 |
| Price: | Negotiable |
| Payment Terms: | T/T |
| Supply Ability: | 100000piece/per month |
DC Gear Motor 300rpm 6v N20 Dc Geared Motor with Encoder Customized Low Rpm High Torque N20 N30 Metal Gearbox 12mm
| Speed (RPM) | 5rpm-3000rpm |
| Continuous Current | Customized |
| Gearbox Shaft | Round, Screw, Trape, D-Cut |
| Warranty | Others |
| Place of Origin | Guangdong, China |
| Brand Name | Masing Motor |
| Model Number | MS12FN20 |
| Use | Home Appliance, robot, door lock, camera, medical device |
| Type | N20 Geared Motor 6v |
| Gear Ratio | 1:10-1:1000 |
| Efficiency | IE 1 |
| Commutation | Brushed Motor |
| Protect Feature | Exposed Gearbox |
| Product Name | N20 Gear box Motor |
| Gear box | 12mm Metal Gearbox |
| Certificate | CE, Rohs, EU, ISO |
| Gearbox Size | 12mm*9mm |
| Weight | 10g |
| Noise | ≤55DB |
| MOQ | 1000Pcs |
| Gears | Hobbing Gears, Rohs Metal, Steel or Copper |
| Color | Customer's Request |
| Torque | 10-2000g.cm |
Packaging Details: Strong Carton 1000pcs/box, or as you wish
Port: Shenzhen/Guangzhou/Shanghai
Selling Units: Single item
Single package size: 37X27X24mm
Single gross weight: 0.01kg
Supply Ability: 100,000 Piece/Pieces per Month
| Quantity (pieces) | Lead time (days) |
|---|---|
| 1 - 100 | 10 |
| 101 - 1000 | 15 |
| > 1000 | To be negotiated |
Overall Rating
Rating Snapshot
The following is the distribution of all ratingsAll Reviews