| Brand Name: | Masing Motor |
| Model Number: | MSGM12N20 |
| MOQ: | 1000 |
| Price: | Negotiable |
| Payment Terms: | T/T |
| Supply Ability: | 100000piece/per month |
DC Gear Motor 12mm 12Volt Micro Geared Motor N20 Encoder EMC PCB 3V 6V N20 N30 Metal Gearbox DC Motor for Toy Car Steel Plate Gearbox
| Speed (RPM) | Customized |
| Continuous Current (A) | 10mA-200mA |
| Gearbox Shaft | Customized Shaft |
| Warranty | 3 Month - 1 Year |
| Place of Origin | Guangdong, China |
| Brand Name | Masing Motor |
| Model Number | MS12FN20 |
| Use | Car toys, Robot, Locks, Locker lock, Beauty devices, smartphone holders |
| Type | N20 Geared Motor |
| Gear Ratio | 1:10 - 1:1000 |
| Construction | Permanent Magnet |
| Commutation | N20 DC Brushed Motor |
| Protect Feature | Exposed Gearbox |
| Product Name | N20 Mini Gearbox DC Motor |
| Gear box | Steel plate or Copper plate |
| Certificate | CE, Rohs, EU, ISO |
| Gearbox Size | 12mm × 9mm |
| Weight | 10g |
| Noise | ≤55DB |
| MOQ | 1000Pcs |
| Gears | Hobbing Gears, Rohs Metal, Steel or Copper |
| Color | Customer's Request |
| Motor type | DC Brush Motor with encoder |
Packaging Details: Strong Carton 1000pcs/box, or as you wish.
Port: Shenzhen/Guangzhou/Shanghai
Selling Units: Single item
Single package size: 12×10×24mm
Single gross weight: 0.01kg
Supply Ability: 100,000 Piece/Pieces per Month
| Quantity (pieces) | Lead time (days) |
|---|---|
| 1 - 100 | 10 |
| 101 - 1000 | 15 |
| > 1000 | To be negotiated |
Maximum order quantity: 1 piece
Sample price: $5/piece
Driverless, Artificial intelligence, Intelligent transportation, Health care, Smart city, Automotive supplies, Security monitoring, 5G communication, Smart home
Overall Rating
Rating Snapshot
The following is the distribution of all ratingsAll Reviews