| Brand Name: | Masing Motor |
| Model Number: | MS-FFN20 |
| MOQ: | 5000 |
| Price: | Negotiable |
| Payment Terms: | T/T |
| Supply Ability: | 1000000piece/per month |
N20 Permanent Magnet DC Vibration Motor designed for various applications requiring small diameter, low noise, and high torque performance.
| Speed (RPM) | 3000rpm-30000rpm |
| Continuous Current | 20-100mA |
| Efficiency | 70% |
| Torque | 0.1g.cm-50g.cm |
| Noise | ≤55DB |
| Weight | 5g |
| Diameter | 12mm×15mm |
| Place of Origin | Guangdong, China |
| Brand Name | Masing Motor |
| Model Number | N20 DC Vibration Motor |
Robots, locks, toys, gun magazines, eye brushes, power tools, vacuum cleaner robots, household appliances, automotive supplies, smart home devices, and various industrial applications.
Packaging: Strong Carton 1000pcs/box, or customized packaging available
Port: Shenzhen/Guangzhou/Shanghai
Single Package Size: 37×27×24cm
Single Gross Weight: 5.0kg
Supply Ability: 100,000 pieces per month
Minimum Order Quantity: 5,000 pieces
| Quantity (pieces) | Lead Time (days) |
|---|---|
| 1 - 100 | 10 |
| 101 - 1000 | 15 |
| > 1000 | To be negotiated |
Samples: Maximum 1 piece at $1.50/piece
ISO9001, ISO14001, TS16949 system certification
Overall Rating
Rating Snapshot
The following is the distribution of all ratingsAll Reviews