| Brand Name: | Masing Motor |
| Model Number: | MS-FFN20 |
| MOQ: | 5000 |
| Price: | Negotiable |
| Payment Terms: | T/T |
| Supply Ability: | 1000000piece/per month |
High-performance N20 DC motor designed for various applications requiring compact size, reliable operation, and customizable specifications.
| Speed (RPM) | 5000-30000 rpm |
|---|---|
| Continuous Current | 20-100mA |
| Efficiency | 70% |
| Warranty | 3 Months - 1 Year |
| Place of Origin | Guangdong, China |
| Brand Name | Masing Motor |
| Model Number | N20 DC motor |
| Applications | Car, Electric Bicycle Lock, FAN, Home Appliance, Cosmetic Instrument, SMART HOME, Robot |
| Type | N20 Motor |
| Torque | 0.01 kg.cm |
| Construction | Permanent Magnet |
| Commutation | Brush |
| Protection Feature | Totally Enclosed |
| Diameter | 12mm×15mm |
| Weight | 5g |
| Noise | ≤55 DB |
| MOQ | 5000 Pcs |
| Encoder | Optical Encoder |
| Color | Customer's Request |
Note: Voltage, rated torque, speed, current, power, and shaft size can be customized according to requirements.
| Packaging Details | Strong Carton 1000pcs/box, or as requested |
|---|---|
| Port | Shenzhen/Guangzhou/Shanghai |
| Selling Units | Single item |
| Package Size | 37×27×24cm |
| Gross Weight | 5.0kg |
Supply Ability: 100,000 Piece/Pieces per Month
| Quantity (pieces) | 1 - 100 | 101 - 1000 | > 1000 |
|---|---|---|---|
| Lead Time (days) | 10 | 15 | To be negotiated |
Maximum order quantity: 1 piece
Sample price: $1.5/piece
Driverless, Artificial intelligence, Intelligent transportation, Health care, Smart city, Automotive supplies, Security monitoring, 5G communication, Smart home
Overall Rating
Rating Snapshot
The following is the distribution of all ratingsAll Reviews