| Brand Name: | Masing Motor |
| Model Number: | MS-BL2418 |
| MOQ: | 1000 |
| Price: | Negotiable |
| Payment Terms: | T/T |
| Supply Ability: | 1000000piece/per month |
Compact brushless DC motor designed for applications requiring small diameter, low noise, and high torque performance.
| Parameter | Value |
|---|---|
| Rated Speed (RPM) | 2000-10000 rpm |
| Continuous Current | 20-200 mA |
| Efficiency | 70% |
| Rated Torque | 5-100 gf.cm |
| Motor Diameter | φ24.4mm |
| Weight | 30g |
| Noise Level | ≤55 DB |
| Warranty | 3 Months - 1 Year |
| Motor Model | Rated Voltage (VDC) | No-load Speed (r/min) | No-load Current (mA) | Rated Speed (r/min) | Rated Torque (g.cm) | Rated Current (mA) | Power (W) |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| MS-BL2418-126200 | 12.0 | 6200 | 60 | 4943 | 33.6 | 230 | 1.7 |
| MS-BL2418-248700 | 24.0 | 8700 | 52 | 6817 | 37.4 | 180 | 2.62 |
| Quantity (pieces) | 1 - 100 | 101 - 1000 | > 5000 |
|---|---|---|---|
| Lead Time (days) | 10 | 15 | To be negotiated |
Overall Rating
Rating Snapshot
The following is the distribution of all ratingsAll Reviews