| Brand Name: | Masing Motor |
| Model Number: | MSBL3657 |
| MOQ: | 1000 |
| Price: | Negotiable |
| Payment Terms: | T/T |
| Supply Ability: | 1000000piece/per month |
High-performance 12V/24V brushless DC motor operating at 35000rpm with integrated driver for precise speed control and reliable operation.
| Parameter | Specification |
|---|---|
| Model Number | MSBL-3657 |
| Voltage Range | 6V - 24V DC |
| Speed Range | 2000 - 10000 RPM |
| Continuous Current | 0.16 - 0.19A |
| Torque | 135 - 185 gf.cm |
| Shaft Diameter | 5mm |
| Dimensions | 36mm diameter × 57mm length |
| Weight | 55g |
| Efficiency | IE3 |
| Construction | Permanent Magnet |
| Protection | Totally Enclosed |
This versatile brushless motor is suitable for various applications including:
Motor voltage, speed, torque, eccentric wheel size, and materials can be customized according to customer requirements. Structure selection available: Built-in driver or external driver.
| Quantity | Lead Time |
|---|---|
| 1 - 100 pieces | 10 days |
| 101 - 1000 pieces | 15 days |
| Over 5000 pieces | To be negotiated |
Maximum sample order: 1 piece
Sample price: $15/piece
Strong carton packaging: 250pcs/box, or customized as required
100,000 pieces per month
We hold CE, FCC, ISO certifications and can apply for additional certifications as required.
Overall Rating
Rating Snapshot
The following is the distribution of all ratingsAll Reviews