| Brand Name: | Masing Motor |
| Model Number: | MS-BL2415 |
| MOQ: | 1000 |
| Price: | Negotiable |
| Payment Terms: | T/T |
| Supply Ability: | 1000000piece/per month |
This high-performance brushless DC motor is designed for applications requiring small diameter, low noise, and high torque performance. Ideal for smart home devices, medical equipment, and various industrial applications.
| Rated Speed | 2000-10000 RPM |
| Continuous Current | 20-200mA |
| Efficiency | 70% |
| Rated Torque | 5-100 gf.cm |
| Motor Diameter | φ24.4mm |
| Weight | 15g |
| Noise Level | ≤55DB |
| Construction | Permanent Magnet |
| Protection | Totally Enclosed |
| Minimum Order Quantity | 1000 Pcs |
BOAT, Car, Electric Bicycle, FAN, Home Appliance, Cosmetic Instrument, SMART HOME, Medical Imaging Equipment, Driverless Systems, Artificial Intelligence, Intelligent Transportation, Health Care, Smart City, Automotive Supplies, Security Monitoring, 5G Communication, Smart Home
Strong Carton 250pcs/box, or customized packaging available
| Port | Shenzhen/Guangzhou/Shanghai |
| Selling Units | Single item |
| Package Size | 37×27×24cm |
| Gross Weight | 8.0kg |
| Quantity (pieces) | Lead Time (days) |
|---|---|
| 1 - 100 | 10 |
| 101 - 1000 | 15 |
| > 5000 | To be negotiated |
100,000 Piece/Pieces per Month
Maximum order quantity: 1 piece
Sample price: $8/piece
Overall Rating
Rating Snapshot
The following is the distribution of all ratingsAll Reviews