| Brand Name: | Masing Motor |
| Model Number: | MSBL4020 |
| MOQ: | 1000 |
| Price: | Negotiable |
| Payment Terms: | T/T |
| Supply Ability: | 1000000piece/per month |
40×20mm CCW&CW Flat Hollow Shaft Gimbal DC Electric Brushless Motor 12V 24V for drone camera stabilizer and PTZ electric machine applications.
| Speed (RPM) | Can be customized |
| Continuous Current (A) | TBD |
| Efficiency | IE2 |
| Warranty | Others |
| Place of Origin | Guangdong, China |
| Brand Name | Masing Motor |
| Model Number | 40×20mm flat hollow shaft brushless gimbal motor |
| Use | Gimbal camera stabilizer industrial robot arm robotic arm |
| Type | High Torque BLDC Motor |
| Torque | Customized |
| Construction | Permanent Magnet |
| Commutation | 12V 1320RPM DC Brushless Motor |
| Protect Feature | Totally Enclosed |
| Product Name | 24V Brushless DC Motor |
| Application | Robots Arm |
| Keywords | 4020 Brushless DC Motor |
| Motor Size | 40×20mm |
| Weight | 84g |
| Noise | ≤55DB |
| MOQ | 1000Pcs |
| Voltage | 12V |
| Color | Customer's Request |
| Shaft Size | Hollow shaft |
Packaging Details: Strong Carton 250pcs/box, or as you wish
Port: Shenzhen/Guangzhou/Shanghai
Selling Units: Single item
Single Package Size: 37×27×24cm
Single Gross Weight: 20.0kg
100,000 Piece/Pieces per Month
| Quantity (pieces) | Lead Time (days) |
|---|---|
| 1 - 100 | 10 |
| 101 - 1000 | 15 |
| > 5000 | To be negotiated |
Maximum order quantity: 1 piece
Sample price: $15/piece
Driverless, Artificial intelligence, Intelligent transportation, Health care, Smart city, Automotive supplies, Security monitoring, 5G communication, Smart home
Overall Rating
Rating Snapshot
The following is the distribution of all ratingsAll Reviews