| Brand Name: | Masing Motor |
| Model Number: | MSBL2415 |
| MOQ: | 1000 |
| Price: | Negotiable |
| Payment Terms: | T/T |
| Supply Ability: | 1000000piece/per month |
Diameter 24mm Micro 12V Brushless DC Motor with reverse and reverse speed control, featuring 5 lines and long life expectancy.
| Speed (RPM) | 1000-10000 rpm or customized |
| Continuous Current (A) | 20-200mA |
| Efficiency | 70%-90% |
| Warranty | Others |
| Place of Origin | Guangdong, China |
| Brand Name | Masing Motor |
| Model Number | MSBL-2415 |
| Use | Breast pump, Toys, FAN, Home Appliance, Cosmetic instrument, SMART HOME, Medical Imaging Equipment |
| Type | DC Brushless Motor |
| Torque | Customized |
| Power | 3W (Internal Drive) |
| PWM | PWM Control (Standard) |
| Protect Feature | Totally Enclosed |
| Life Expectancy | 3000H (Oil Bearing) |
| Signal | Signal Function Available |
| Motor Diameter | φ24.4mm |
| Weight | 15g |
| Noise | ≤55DB |
| MOQ | 1000Pcs |
| Connection Mode | A |
| Color | Customer's Request |
| Motor Type | DC Brushless Motor |
Packaging Details: Strong Carton 250pcs/box, or as requested
Port: Shenzhen/Guangzhou/Shanghai
Selling Units: Single item
Single Package Size: 37×27×24cm
Single Gross Weight: 8.0kg
Supply Ability: 100,000 Piece/Pieces per Month
| Quantity (pieces) | 1 - 100 | 101 - 1000 | > 5000 |
|---|---|---|---|
| Lead time (days) | 10 | 15 | To be negotiated |
Maximum order quantity: 1 piece
Sample price: $8/piece
Driverless, Artificial intelligence, Intelligent transportation, Health care, Smart city, Automotive supplies, Security monitoring, 5G communication, Smart home
Overall Rating
Rating Snapshot
The following is the distribution of all ratingsAll Reviews