| Brand Name: | Masing Motor |
| Model Number: | MS-BL2415 |
| MOQ: | 1000 |
| Price: | Negotiable |
| Payment Terms: | T/T |
| Supply Ability: | 1000000piece/per month |
Mini BLDC motor designed for automation equipment, featuring compact size and high performance with voltage range of 6V-24V and speeds from 1000-10000 RPM.
| Rated Speed | 2000-10000 RPM |
| Continuous Current | 20-200mA |
| Efficiency | 70% |
| Rated Torque | 5-100 gf.cm |
| Voltage | DC 6V-24V |
| Construction | Permanent Magnet |
| Protection | Totally Enclosed |
| Encoder | Optical Encoder |
| Drive | Built-in driver and external driver |
| Brand | Masing Motor |
| Model Number | Brushless Motor 2415 |
| Place of Origin | Guangdong, China |
BOAT, Car, Electric Bicycle, FAN, Home Appliance, Cosmetic Instrument, SMART HOME, Medical Imaging Equipment, Breast Pump, Driverless Systems, Artificial Intelligence, Intelligent Transportation, Health Care, Smart City, Automotive Supplies, Security Monitoring, 5G Communication, Smart Home
| Packaging | Strong Carton 250pcs/box, or customized |
| Port | Shenzhen/Guangzhou/Shanghai |
| Package Size | 37×27×24cm |
| Gross Weight | 8.0kg |
| Selling Units | Single item |
| Supply Ability | 100,000 pieces per month |
| MOQ | 1000 pieces |
| Quantity (pieces) | 1 - 100 | 101 - 1000 | > 5000 |
|---|---|---|---|
| Lead Time (days) | 10 | 15 | To be negotiated |
Maximum order quantity: 1 piece
Sample price: $8/piece
We can provide samples for testing with customized specifications including voltage, speed, torque, and shaft size.
Overall Rating
Rating Snapshot
The following is the distribution of all ratingsAll Reviews