| Brand Name: | Masing Motor |
| Model Number: | MSBL6032 |
| MOQ: | 1000 |
| Price: | Negotiable |
| Payment Terms: | T/T |
| Supply Ability: | 1000000piece/per month |
PWM Control CW&CCW BLDC6032 24 Volt Brushless DC Motor with high power output, 24V operation, 3000rpm speed, and M8 shaft designed specifically for fan motor applications.
| Speed (RPM) | 1000rpm-15000rpm |
| Continuous Current | 10mA-500mA |
| Efficiency | 55%-80% |
| Warranty | 3 months - 1 year |
| Place of Origin | Guangdong, China |
| Brand Name | Masing Motor |
| Model Number | MSBL3626 |
| Motor Type | Brushless Motor |
| Rated Torque | 10gf.cm-300gf.cm or Customized |
| Construction | Permanent Magnet |
| Weight | 65g (Approx) |
| Noise | ≤55DB |
| MOQ | 1000Pcs |
| Motor Model | Voltage | No Load Current | No Load Speed | Max Efficiency Current | Max Efficiency Speed | Max Efficiency Torque | Power | Efficiency | Stall Current | Stall Torque |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| BL3636*** | 9~14V | 0.17A | 4000rpm | 0.48A | 2952rpm | 143.4g-cm | 4.3W | 75.7% | 1.35A | 547g-cm |
| BL3636*** | 19~26V | 0.04A | 1915rpm | 0.11A | 1407rpm | 121.3g-cm | 1.8W | 65.8% | 0.31A | 458g-cm |
5G Base Station, Electric Curtain, Power Tools, Home Application, Personal Care, Car, Electric Bicycle, FAN, Home Appliance, Cosmetic Instrument, SMART HOME, Medical Imaging Equipment, Toys, Massager, Robot Vacuum Cleaner, Driverless Systems, Artificial Intelligence, Intelligent Transportation, Health Care, Smart City, Automotive Supplies, Security Monitoring, 5G Communication, Smart Home.
100,000 Piece/Pieces per Month
| Quantity (pieces) | 1 - 100 | 101 - 1000 | > 5000 |
|---|---|---|---|
| Lead time (days) | 10 | 15 | To be negotiated |
Each product must pass the quality inspection before shipping. Please refer to the rated voltage used by our motor, the voltage exceeding the range of use of our voltage may cause the machine to burn.
Overall Rating
Rating Snapshot
The following is the distribution of all ratingsAll Reviews