| Brand Name: | Masing Motor |
| Model Number: | MSRF-500tb |
| MOQ: | 5000 |
| Price: | Negotiable |
| Payment Terms: | T/T |
| Supply Ability: | 1000000piece/per month |
DC Brushed Motor RF 500TB series small 6V DC motor measuring 32mm micro DC motor specifically designed for soap dispensers and various small applications.
| Speed (RPM) | 1000-10000 rpm |
| Continuous Current (A) | 0.01-2A |
| Efficiency | IE1 |
| Warranty | Others |
| Place of Origin | Guangdong, China |
| Brand Name | Masing Motor |
| Model Number | RF-500TB |
| Type | DC brushed electric motor |
| Torque | 1gf.cm-30gf.cm |
| Construction | Permanent Magnet |
| Commutation | Brush/Carbon brush |
| Protect Feature | Totally Enclosed |
| Motor Size | 32×19.5mm |
| Weight | 45g |
| Noise | ≤55DB |
| MOQ | 5000Pcs |
| Shaft Size | Round, D-cut, Flat etc. |
Soap Dispenser, DIY Toy Science Project, Robot, Toy, Electric Razor, Medical Devices, Pump, Smart trash can, Fan, Electric Bicycle Lock, Home Appliance, Cosmetic Instrument, SMART HOME
Packaging: Strong Carton 250pcs/box, or as requested
Port: Shenzhen/Guangzhou/Shanghai
Selling Units: Single item
Package Size: 37×27×24cm
Gross Weight: 45g
100,000 Piece/Pieces per Month
| Quantity (pieces) | 1 - 100 | 101 - 1000 | > 1000 |
|---|---|---|---|
| Lead time (days) | 10 | 15 | To be negotiated |
Maximum order quantity: 1 piece
Sample price: $1.5/piece
Driverless, Artificial intelligence, Intelligent transportation, Health care, Smart city, Automotive supplies, Security monitoring, 5G communication, Smart home
Overall Rating
Rating Snapshot
The following is the distribution of all ratingsAll Reviews