| Brand Name: | Masing Motor |
| Model Number: | MS3246Z370 |
| MOQ: | 1000 |
| Price: | Negotiable |
| Payment Terms: | T/T |
| Supply Ability: | 100000piece/per month |
High-performance DC worm gear motor designed for doll machines, smart small appliances, and vending machines with customizable specifications.
| Speed (RPM) | 2RPM-500RPM |
| Continuous Current (A) | 10mA-500mA |
| Efficiency | 65%-90% |
| Warranty | 3 Months-1 Year |
| Place of Origin | Guangdong, China |
| Brand Name | Masing Motor |
| Model Number | MS3246Z370 |
| Use | Doll Machine/Smart Small Appliances/Vending Machine, Auto shutter, binding machine, automatic TV rack, money counter, spot light, tissue machine, office equipment, household appliances, automatic actuator |
| Gearbox Type | Worm Gearbox Motor |
| Torque | 0.1kgf.cm-30kgf.cm |
| Construction | Permanent Magnet |
| Commutation | Brush Motor / Brushless Motor |
| Direction of motor | CW & CCW available |
| Product Name | 12V DC worm gear motor |
| Shaft diameter | φ6mm |
| Shaft material | Steel or customized |
| Gearbox size | φ32mm × H46mm |
| Weight | 0.35KG |
| Noise | ≤55DB |
| MOQ | 1000Pcs |
| Life Time | 500h-2000H or Customized |
| Gearbox Shaft type | Flat, M5, M6, D-cut or Round or Threaded shaft or Threaded hole |
| Motor type | Brush Motor / Brushless Motor |
Doll Machine/Smart Small Appliances/Vending Machine, Auto shutter, binding machine, automatic TV rack, money counter, spot light, tissue machine, office equipment, household appliances, automatic actuator.
Voltage, rated torque, speed, current, power and shaft size can be customized as requirement.
| Packaging Details | Strong Carton 400pcs/box, or as you wish |
| Port | Shenzhen/Guangzhou/Shanghai |
| Selling Units | Single item |
| Single package size | 37×27×24cm |
| Single gross weight | 10.6kg |
Supply Ability: 100,000 Piece/Pieces per Month
| Quantity (pieces) | 1 - 100 | 101 - 1000 | > 1000 |
|---|---|---|---|
| Lead time (days) | 10 | 20 | To be negotiated |
| Maximum order quantity | 1 piece |
| Sample price | $10/piece |
Small home appliances, models, power tools, communication equipment, medical devices, health care equipment, toys and fitness equipment and other products.
Our products have a wide range of applications including driverless technology, artificial intelligence, intelligent transportation, health care, smart city, automotive supplies, security monitoring, 5G communication, and smart home.
| Medical Equipment | Sphygmomanometer, Massaging mattress, Air pump, Urine Analyzer |
| Business Machines | Intelligent robot, Copiers and Scanners, 3D Printers, Tattoo pen |
| Electric Powered Equipment | Electric toothbrush, Electric tool, Adult erotica products, Electric toy car, Electric curtain |
| Smart Home | Intelligent window opener, Vacuum cleaner, Smart coffee machine, Hair drier, Fascia gun, Fan, Air cleaner, Hair removal device, Door lock, Intelligent door lock |
| Food and Beverage | Hand Blenders, Blenders, Mixers, Coffee Machines, Food Processors, Juicers, Fryers, Ice Makers, Soy Bean Milk Makers |
| Robotics | Servicing robotics, Food delivery robot, Reception robot, Medical serving robot, AGV & AMR, Convenying robot, Inspection robot |
Overall Rating
Rating Snapshot
The following is the distribution of all ratingsAll Reviews