| Brand Name: | Masing Motor |
| Model Number: | MS-FFN20 |
| MOQ: | 5000 |
| Price: | Negotiable |
| Payment Terms: | T/T |
| Supply Ability: | 1000000piece/per month |
Compact N20 vibration DC motor designed for nose hair trimmers, massage devices, beauty machines, and various small applications requiring reliable vibration output.
| Attribute | Specification |
|---|---|
| Speed (RPM) | 3000-30000 rpm |
| Continuous Current | Customized |
| Vibrator Material | Copper, Steel, etc. |
| Brand Name | Masing Motor |
| Model Number | MS-N20 Motor |
| Motor Type | Micro Vibration 3V DC Motor |
| Torque | 1gf.cm-15gf.cm |
| Construction | Permanent Magnet |
| Commutation | Brush |
| Protection | Totally Enclosed |
| Diameter | 12mm |
| Weight | 8g |
| Noise Level | ≤55 DB |
| Efficiency | IE1 |
| MOQ | 5000 Pcs |
Nose hair trimmers, toys, massagers, beauty apparatus, home appliances, cosmetic instruments, smart home devices, robots, electric bicycle locks, and various small mechanical applications.
Packaging: Strong carton (1000pcs/box) or customized packaging available
Shipping Ports: Shenzhen, Guangzhou, Shanghai
Package Size: 37×27×24cm
Weight: 0.008kg per unit
100,000 pieces per month
| Quantity (pieces) | Lead Time (days) |
|---|---|
| 1 - 100 | 10 |
| 101 - 1000 | 15 |
| > 1000 | To be negotiated |
Maximum order quantity: 1 piece
Sample price: $1.50 per piece
Driverless technology, artificial intelligence, intelligent transportation, health care, smart cities, automotive supplies, security monitoring, 5G communication, and smart home applications.
Overall Rating
Rating Snapshot
The following is the distribution of all ratingsAll Reviews