| Brand Name: | Masing Motor |
| Model Number: | DLM1618A22-16 |
| MOQ: | 5000 |
| Price: | Negotiable |
| Payment Terms: | T/T |
| Supply Ability: | 1000000piece/per month |
3.0-4.2VDC Linear DC Motor designed for revolving razors and micro linear motor applications. This compact motor delivers reliable performance for precision cutting equipment and vibration functions in various electronic devices.
| Attribute | Specification |
|---|---|
| Rated Voltage | 3.0-4.2VDC single-cell lithium battery |
| Resistance | 240±30mΩ |
| Operating Temperature Range | -10℃ to 60℃ |
| Warranty | Others |
| Place of Origin | Guangdong, China |
| Brand Name | Masing Motor |
| Model Number | DLM1618A22-16 |
| Use | Revolving Razor, Mobile phones, tablets, VR glasses, smart wearables, headphones, game controllers' vibration functions, cellular phones and other communication tools |
| Type | Electric Shaver Motor |
| Electrical Inductance | 0.36±0.1mH |
| Mass of Oscillator | 6.5±0.2g |
| Elastic Constant | 22±15% N/mm |
| Electric Drive Solution | Frequency tracking amplitude adaptive scheme |
| Supply Voltage | 3.0-4.2VDC |
| Number of Knife Heads | 3 or 5 |
| Keywords | Linear Motor |
| Motor Width | 14.6±0.2 mm |
| Motor Height | 6.4±0.1mm |
| Mechanical Noise | Max. 65dB(A) |
| MOQ | 5000 Pcs |
| Vibration at F0 | 0.93±0.2Grms |
| Weight | 11±1.5 Gram |
| Motor Type | Micro Linear Motor |
100,000 Piece/Pieces per Month
| Quantity (pieces) | Lead Time (days) |
|---|---|
| 1 - 100 | 10 |
| 101 - 1000 | 15 |
| > 1000 | To be negotiated |
Driverless systems, Artificial intelligence, Intelligent transportation, Health care, Smart city, Automotive supplies, Security monitoring, 5G communication, Smart home, Cell phones, Bluetooth devices, toys, medical equipment, mini fans, Home Appliance, Cosmetic Instrument, SMART HOME, Robot
Overall Rating
Rating Snapshot
The following is the distribution of all ratingsAll Reviews